Ruh Eşini Bulduğunu Nasıl Anlarsın?

Ömrünün uzunca bir kısmını feda etmek zorunda kalsan da ruh eşini aramaktan vazgeçemezsin. O seni tamamlayacak olandır zira. Diğer yarın, yeryüzünde sana en çok yaraşan parçandır. Peki, ya hayatının bir döneminde onunla karşılaşmana rağmen o kişinin ruh eşin olduğunu fark etmezsen? Bu soru pek çok kişinin zaman zaman kafasını kurcalasa da aslında hayatının fırsatını kaçırman o kadar da kolay değil. Fakat yine de sana verilen bazı işaretleri doğru okuman gerek. O kişi ruh eşin olabilir mi? Onu bulduğunu nasıl anlarsın? İşte cevapları…

Çok mutlu bir ilişki sürdürüyor olabilirsin. Öyle ki ilişki içinde kendini pembe panjurlu bir evin sahibi ve kusursuz bir partner gibi hissedebilirsin. Ya da tam tersi bol tartışmalı, sarsıntılı bir ilişkinin içinde sıkışıp kalmışsındır. İlişkinin günübirlik yapısı ya da gelgitleri sevgili statüsündeki kişinin senin ruh eşin olup olmadığını söylemeye yetmez. Yaşanan ilişkide bize ruh eşimizi bulduğumuzu gösteren ipuçları vardır. Önemli olan söz konusu ipuçlarının farkına varmak, bunları doğru okumaktır. İşte sana bu yolda iyi birer rehber olabilecek 5 önemli işaret…

Onunla Birbirinizi Anlamak İçin Konuşmanız Şart Değildir

Gidişatı tam olarak anlaşılmayan, karşındaki insana tuhaf bir gizem yüklediğin, genellikle konuşamadığın, kendini ifade etmekte ve karşındakini anlamakta zorlandığın ilişkileri bir kenara bırak. Ruh eşin sana bunların hepsini unutturarak tertemiz, duru ve berrak bir iletişim vadediyor. “Sevgilim” dediğin insanı çoğu zaman anlayamamanın verdiği azap duygusu ve anlamak için çabalarken döktüğün ecel terleri geride kaldı. Ruh eşin olan kişiyle aranda dile dökülmeyen fakat kuvvetli bir komünikasyon olacaktır. Bu iletişim telepati olarak da adlandırılabilir.

Daha ilk günden itibaren onunla birbirinizin cümlelerini doğru bir biçimde tamamlama yeteneği kazanmışsınızdır. Sadece gözlerine bakarak o anda ne hissettiğini ya da ne düşündüğünü şaşırtıcı bir biçimde anlayabilirsin. Olaylar karşısında vereceğini tahmin ettiğin tepkiler konusunda büyük oranda yanılmazsın. O senin için en tanıdık olandır, sana ve ruhuna en yakın yerde konumlanır.

Günlük hayatta yer yer kullandığımız “düşüncemi okudun” sözü ve durumu onunla senin aranda rastlantısal olmaktan çıkıp sıradan bir hal alır. Kısa sürede hayatta en iyi tanıdığın kişi haline gelir. Tabii sen de onun için…

Yanında Yemek Yiyebilirsin

Aslında doğru ilişki “Ruh eşi nedir?” diye sormayı bırakıp onun yanında dünyayı unuttuğun, pek çok şeyi dert etmediğin noktada başlar. Daha önce biriyle beraberken yapamadığın hemen her şeyi onunla birlikte yapmaktan çekinmez, hatta bundan zevk alırsın. Yemek yemek gibi örneğin! Dünya üzerinde pek çok çiftin, özellikle de kadınların en sıkıntılı anlarından biri sevgili karşısında yemek yedikleri andır. Genellikle yemek yerken verebileceği kötü görüntülerden çekinen milyonlarca kadın, erkek arkadaşının yanında çoğu zaman şöyle ağzına layık, kapsamlı bir öğünü mideye indiremez. Bunun yerine aç kalmayı ya da durumu bir şeyler içerek geçiştirmeyi yeğler. İşte ruh eşin seni bu türden trajik durumlardan kurtaracak olan kişidir! Onun yanındayken hunharca, umarsızca yemek yersin. Verebileceğin hiçbir görüntü seni asla korkutmaz. Kendinden çekinmediğin gibi ondan da çekinmezsin. Bol soslu bir tabak makarna, enfes, yoğurtlu bir porsiyon kebap, çikolatalı bilumum tatlılar ve leziz yiyecekler namına aklına gelen ne varsa umarsızca yersin onun karşısında.

Sadece yemek yerken de değil konuşurken, uykuluyken, hastayken, mutsuzken, akşamdan kalmayken, halin ne olursa olsun, ona göstermeye çekinmezsin. Onun seni beğenmemesinden ya da seni eleştirmesinden korkmazsın. Çünkü o senin ruh eşindir. Seni bilen ve seni tamamlayandır. Bu yüzden en doğal halinle nefes alırsın onun yanındayken. Kendini değiştirmezsin, daha iyi görünmeye çabalamazsın, kusursuzluk peşinde koşmazsın. Şimdiye kadar belki de hiç kimsenin görmediği yanlarını ruh eşin görür ve seni o hallerinle sever. Tamamen kendin olabilmenin rahatlığını hiçbir şeye değişmezsin.

Onunlayken Egonu Rafa Kaldırırsın

Aranızdaki tüm o güçlü bağa ve iletişime karşın ruh eşinle ilişki içindeyken de birtakım tartışmaların ve daha büyük kavgaların olacaktır. Ruh eşini bulmak demek ömrün boyunca gülücükler ve pamuklar içerisinde yaşayacağın anlamına gelmez. Böyle bir beklenti içine girmek seni yanıltabilir ve elindeki değerleri fark edememene yol açabilir. Dolayısıyla beklentin her daim mutlu bir ilişki olmamalı. Çünkü dünya üzerinde böyle bir ilişki yoktur ve olsa dahi sağlıklı değildir. Tartışmalar da hayattaki diğer tatsız pek çok olay gibi insanı eğitir, olgunlaştırır ve hatta güçlendirir. Ruh eşinle yaşayacağın anlaşmazlıklar da sana yaşam tecrübesi olarak geri dönecektir.

Ancak ruh eşinle ettiğin ya da edeceğin kavgalardaki fark, bunların seni hiç bir koşulda pes ettirmemesi, içinde bırakıp gitme hissi uyandırmamasıdır. Ruh eşin için sonuna kadar mücadele edersin, aranızdaki güçlü bağ, senin ondan uzaklaşmana mani olur. Egonu, her türlü benlik duygunu bir kenara bırakırsın, gereksiz kaprislerden uzaklaşırsın. Tüm dikkatini onu kaybetmemeye ve aranızdaki problemi çözmeye verirsin. Eğer karşındaki kişi, gerçekten de senin ruh eşinse aynı hislere o da sahip olacağı için karşınıza çıkan zorluklara beraberce, her zaman olduğu gibi birbirinizin eksik yanlarını tamamlayarak göğüs gerersiniz.

Huzurun Adresi Haline Gelir

Ruh eşin sana güvenin ne demek olduğunu öğreten kişidir. Onunla birlikte geçirdiğin günlerde zaman kavramından uzaklaşırsın. Zaman su gibi akıp geçerken sen güvensizlik, endişe gibi rahatsızlık verici duyguların uzağına düşersin. Eğer birlikte olduğun kişi senin için doğru kişi değilse onun en ufak bir hareketinin altında farklı manalar ararsın ve aklında sürekli olarak yeni soru işaretleri belirebilir. Halbuki ruh eşinin hiçbir davranışından başka anlamlar çıkarma peşinde koşmazsın. Çünkü onun neyi ne için yaptığını bilirsin.

İçinde ona ve ilişkinize karşı güçlü bir güven duygusu oluşur.  İlişkinizin sağlıklı yapısı kendini her ortamda sana belli eder. O kişinin diğerlerinden farklı olduğunu sana sürekli olarak fısıldayan bir iç ses vardır. Dışarıdan gelen sesler, yapılan olumsuz yorumlar bir süre sonra duyulmaz olur. Sen varsındır, o vardır, bir de aranızdaki başka hiçbir şeye benzemeyen yakınlık. Ruh eşinin kalbine doldurduğu huzuru dünyalara değişmezsin ve bu huzuru bozabilecek anlamsız davranışlardan mümkün mertebe kaçınırsın. 

Ondan Saklayamazsın

Şimdiden uyaralım; ruh eşinle yaşayacağın bir ilişkinin içine sır sokamazsın. Senin her türlü ruh halin, hüznün, sevincin, heyecanın, endişen ona bir şekilde geçer. Ondan ne mutsuzluğunu gizleyebilirsin ne de umudunu. Zaten gizlemek de istemezin. İş yerinde terfi aldığın haberi, ancak onunla paylaştığında anlamlı olur senin için. Yaşadığın bir kaybın acısı sadece onunla paylaştığında diner. Paylaşmanın boyutlarını ve gerçekte ne anlama geldiğini onunlayken fark edersin. İçindeki her şeyi, tüm benliğini ona açmak, onunla paylaşmak istersin. Hayatının her anında yanında olsun istediğin tek kişi ruh eşindir. Yanında çekinmeden ağladığın, çılgın kahkahalarını koyverdiğin, canın sıkıldığında saçmalayabildiğin kişidir. Ruh eşinle birlikteyken iyisiyle kötüsüyle kendin olur ve özgürce, huzurla yaşayabilirsin. Ruh eşin sana ve yaşamına anlam katar. Onu bulduğunda hayatın hiç olmadığı kadar güzelleşir.